Çiğ Köfte Bayilik Almak İstiyorum

Çiğ köfte bayilik almak istiyorum

Yeni bir girişimde mi bulunmak istiyorsunuz? Çiğ köfte bayilik hakkında ayrıntılı bilgi mi öğrenmek istiyorsunuz. Çok az maliyet ile yapılabilecek en kârlı girişimler nelerdir?  Eğer aklınızdan böyle soruları düşünüyorsanız size biraz yardımcı olmaya çalışacağım.

Şimdi bir girişimde bulunalım hem çok düşük maliyet ile açabilelim hem de beklentilerimizi karşılasın. Evet, aynı şeyi düşünüyoruz sanırım bir çiğ köfte bayilik açarsak az maliyet ile kârlı bir girişimde bulunmuş oluruz. Peki ya her şey düşündüğümüz gibi gitmezse, ya iflas edersek , ya elimizdeki az olan  parayı da kaybedersek  gibi cümleler tabi ki aklımızı kurcalayacaktır bu yüzden yapacağımız işin içeriğini tam anlamda öğrenmemiz gerekir .

Çiğ köfte bayilik nasıl açılır?   Bayilik açmanın prosedürleri nelerdir?

Çiğ köfte bayilik açmak ile çiğ köfteci olmak arasındaki fark nelerdir?

Şimdi sizinde merak ettiğiniz bu soruları yanıtlama zamanı geldi:

ÇİĞ KÖFTE BAYİLİK NASIL AÇILIR?

Bayilik açmanın 2 yolu var:

ÇİĞ KÖFTE BAYİLİK AÇMANIN 1.YOLU:

Kendi başımıza dükkan, tasarım, ürünler, izinler vs gereken bütün ihtiyaçları karşılayarak ki bunları yapmak gerçekten çok zahmet gerektirecek bir şey çünkü siz bunları yaparken tek başınıza yetişemediğinizi hissedeceksiniz. Çok fazla çaba sarf edip çok az yol aldığınızı görmek çok iyi bir şey sayılmaz.

ÇİĞ KÖFTE BAYİLİK AÇMANIN 2.YOLU:

Çiğköfteci açmanın diğer bir yolu ise FRANCHİSE çiğköfte bayilik veren firmalar ile çalışmak.Bu sistemde bayilik alarak hem var olan bir marka başlarsınız hem de birçok masraf ve zahmetten kurtulmuş olursunuz. Şimdi dilerseniz bu sistemin avantajlarını ve çiğköfte bayilik açmanın avantajlarına bakalım.

NEDEN FRANCHİSİNG?

    Ben çiğköftemi kendim yapar satarım diyenler olacaktır elbet ama isterseniz çiğköfte  bayilik franchise almanın avantajlarına bir göz atalım.

Genel olarak bahsedecek olacak olursak yapacağımız iş çiğköftecilik. Örneğin çiğköftenin vazgeçilmez malzemesinden isot, siz bunu alsanız, alacağınız miktar 20-30 kg civarı yani çok sınırlı bir miktar. Buda isot satıcılarının size pahalıya satması demek; ama franchising  bayilikte, firma isotu 1-2 ton alıp toptan indirimden faydalanacaktır. Bunun gibi diğer malzemelerde aynı sebepten dolayı maliyeti çok aza indirecektir. Verdiğimiz örnek sadece ürünün yapımıyla ilgili maliyetin düşük olmasıydı şimdi konumuzun içinde de franchise bayilikten bahsederek diğer avantajlı yönlerini ele alacağız.

SERTİFİKALAR    

Biliyorsunuz bir işletme açarken bazı izinler ve bulundurulması gereken sertifikalar olması gerek. Örneğin gıda sektöründeki en önemli şey “HELAL SERTİFİKASI” dır ve dahası ustalık belgesi, işletme kayıt belgesi, ISO 22000-Gıda güvenliği sertifikası gibi sertifika ve belgeler bulundurmak gerekir. Şimdi siz bunları tek tek elde etmek yerine yine Francihe çiğköfte bayilik açarsanız bu belgeleri hatta üstüne aldığınız bayiliğin “Marka tescil belgesi” ve firmanın Gıda mühendisi personel belgesini de edinmiş olursunuz.

LEZZET

       Bayinizi etkileyecek en önemli etken bence lezzet. Sonuçta çiğköfte satıyoruz ve bu bir yiyecek. Şimdi burada Franchise çiğköfte bayilik ile iş yaparsak yada yapmak istiyorsak firmamızı iyi seçmemiz gerek. Çok iyi araştırma yapıp piyasadaki en lezzetli çiğköfte yapan firmayı bulmanız gerek. Sakın ola hitap edeceğiniz kesimi de unutmayın ve buna göre hareket edin .Mesela müşterileriniz arasında kaloriye dikkat edenler olacak bunun için tedarikçinizi araştırırken ince lavaş gibi detayları sormayı unutmayın .

Eğer gerçekten lezzet konusunda iyi bir seçim yaparsanız insanları işletmenize daha doğrusu çiğköftenize bağımlı hale getirebilirsiniz.

TEMİZLİK VE ELEMAN

Bütün işletmelerin ortak önemli kriterleridir. Açacağınız çiğköfte bayisi hem temizlik hem de personel açısından insanların gönlüne girerse inanın bu sizin kârınızı katlayacaktır. Öyle yerler kirli, yeni gelen müşterinin masası temizlenmemiş, eleman bir dürümü 15 dakikada verirse kusura bakmayın kimse oraya tekrar gelmek istemez. 2 liraya da satsanız dürümü bu işi başaramazsınız.

 LOKASYON

      Ticaret yapıyoruz, insanlara hitap ediyoruz; insan yoksa parada yok. Açtığımız çiğköfte bayisi öyle bir konumda olmalı ki  duruma göre bir ana cadde üzeri, yüksek kontenjanlı okul yakınlarında veya kalabalık geçiş güzergahları üzerinde olmalı. Eğer işe bir Franchise çiğköfte bayisi açarak girecekseniz firmalar bu konuda eminim ki sizlere yardımcı olacaktır. Uygun bölgeler önerip ya da bulduğumuz konumun avantajlı olup olmadığı hakkında inceleme yapacaklardır. Bunun sonucunda daha emin ve kararlı bir şekilde çiğköfte bayinizi açabilirsiniz.

TASARIM

Her işi ehline bırakmak gerek demiş büyükler.  Kendiniz çiğ köfte bayisi açacaksanız standart masa sandalyeden uzaklaşmanız gerek. Bir tasarımcı tutup dükkânın dizaynını yaptırmanız gerek. Şimdi diyecekseniz tasarımcı tutmak maliyetli olmaz mı, yapacak bir şey yok günümüzde insanlar elit, konforlu mekanlara rağbet gösteriyor. Eğer Franchise çiğköfte sistemi ile işe girerseniz tasarımcı maliyetiniz de ortadan kalkmış olacak. Firmanızın mutlaka tasarımcı eşliğinde oluşturduğu bir konsepti olacaktır. Size bu konuda gerekecek tasarım yardımını firmanız karşılayacaktır.

TEDARİK

Şimdi söylediğim her şeyi unutun franchising’i onu bunu. Her şeyi siz yapıyorsunuz dükkân buldunuz kiraladınız tasarımını yaptınız gerekli izin, belge, sertifika her şeyi ayarladınız. Bunlar geçici sıkıntılardı ve bitti ama düşünün her gün ne olursa olsun çiğköfte yoğurduğunuzu, her gün taze sebze bulmak mümkün mü maliyeti kurtaracak şekilde? Bence çok zor bu yüzden yazımızda sürekli Franchise yoluyla çiğ köfte bayilik açma konusuna değindim. Franchise çiğ köfte bayilikte tedarik sıkıntınız olmadan her gün taze sebze ve çiğköfte ile müşterilerinize hitap edebileceksiniz. Sanırım sizde benim gibi düşünüyorsunuz.

Sonuç olarak yapacağınız iş ne olursa olsun çok araştırma yaparak girmelisiniz müşteri potansiyelinizi iyi ölçmeniz gerek ve unutmayın Franchise çiğköfte bayilik ile girerseniz arkanızda sizi destekleyen büyük bir firma olacak sakın korkmayın.

TİCARET EMEĞİN; EMEKTE PARANIN ORTAYA ÇIKMASINI SAĞLAR.