GÜNDE KAÇ KG ÇİĞKÖFTE SATILABİLİR

GÜNDE KAÇ KG ÇİĞKÖFTE SATILABİLİR Aklınızda sürekli şu kadar satış yapsam şu kadar kazanırım  gibi hesaplamalar mı yapıyorsunuz. İsterseniz birlikte bir bakalım kaç kg çiğköfte satış yapabileceğinize. Lokasyon ve lezzet kuşkusuz çiğköfte satışımızı etkileyecek en büyük etkenlerdir.Günde kaç kg çiğköfte satılabilir.

ÇİĞKÖFTE SATIŞINA LEZZETİN ETKİLERİ  Lezzet gıda sektörünün yapı taşı sayılır. Bu yüzden çiğköfte satış miktarını artırabilmemiz için insanların bağımlılık duyabileceği bir lezzette çiğköfte edinmeliyiz.Günde kaç kg çiğköfte satılabilir.

Bunun iki yolu var;

1) FRANCHİSE BAYİLİK ARACILIĞLA EDİNİLEN ÇİĞKÖFTE

Eğer çiğköfteyi anlaşdığınız bayiden edinecekseniz  burada dikkat etmeniz gereken husus bayi’yi seçerken çok araştırma yapmanız gerektiğidir .Günde kaç kg çiğköfte satılabilir. Çok araştırma yaparak popüler bayilerin hangisinin daha lezzetli çiğköfte yaptığını tespit ederek o bayii ile anlaşma sağlamalısınız.

2) KENDİ BAŞINIZA BAYİLİK AÇARAK EDİNİLEN  ÇİĞKÖFTE

Çiğköftenizi kendiniz yapacaksanız veya ustanıza yaptiracaksaniz kendinize özgü bi ayar tutturabilirsiniz.  Özel soslar kullanarak çok daha lezzetli bir çiğköfte ortaya çıkarabilirsiniz. Bu sayede yine müşterileri bağlamış olup çiğköfte satış miktarınızı artırmış olacaksınız .

Unutmayın müşterileriniz çiğköftenizin lezzetini beğenirse  sizin daimi müşteriniz haline gelir. Ve maliyetsiz reklam yapmış olursunuz. Müşteri kitleniz artar, günlük çiğköfte satış miktarı da buna bağlı olarak yükseliş gösterir.  Burada  sürekli objektif ifadeler kullanıyorum ama unutmamalisiniz bu konuda ne kadar dikkatli olursaniz size geri dönüşü o kadar fazla olacaktır. Günde kaç kg çiğköfte satılabilir. Size bununla ilgili yaşadığım bir anıdan bahsedeyim . Bir gün bi çiğköfte satan bayii nin önünde sıra gördüm insanlar çiğköfte dürüm  kuyruğuna giriyorlardi. Sebebini merak edip bende sıraya girip beklemeye başladım sıra bana geldiğinde usta dürümü 3 saniye içinde hazırladı ve inanın bu zamana kadar yediğim çiğköftelerden çok farklı idi. İçinde çok ince doğranmış yeşil soğan ve isteğe göre maydanoz vardı tabiki bunları seve olur sevmeyen olur ama dediğim gibi ekstralar herzaman için Müşteri memnuniyet sağlar .Dahası var dürüm ün içinde yaklaşık bi 200 gr çiğköfte vardı , evet evet yanlışlık yok 200 gr . İlk kez ordan yediğim için o kadar çok koyucağını bilemiyordum , sonradan öğrendim uyarmak gerekiyormuş. İşte böyle bi hizmet anlayışı içinde olursaniz günde kaç kg çiğköfte satabilirim, ne kadar satsam zarar etmem gibisinden  şeyler düşünmenize gerek kalmadan git gide çiğköfte satış miktarınızı artırabilirsiniz.

ÇİĞKÖFTE SATIŞINA LOKASYONUN ETKİLERİ

Şimdi siz gidip sokak arasına günde 50-60 kişinin geçtiği bir yolun kenarında dükkan acarsanız 3-5 kilo çiğköfte satabilirseniz o gece şükür namazını eda etmeden uyumayın derim. Birçok kategoride bayii açma işini  doğrudan etkileyen faktördür .Günde kaç kg çiğköfte satılabilir.Dolayısıyla dükkanın yerini öyle bir yer seçmeniz lazım ki bulunduğunuz bölgede insan akışının fazlalığından faydalanabilesiniz. Örneğin bir okul yanı,  anacadde üzeri, yaşam merkezleri , insan akışının fazla olduğu arayollar gibi yerler seçerseniz müşteri potansiyeliniz oluşur bunun sonucunda da günlük çiğköfte satış miktarınız artar.

Sonuç olarak lokasyon belirlenmeden, çiğköfte satış fiyatını belirlemeden ve nasıl bir lezzet ile kimlere hitap edeceğinizi bilmeden  günde kaç kg çiğköfte satış yapabileceğinizi rakamlarla analiz etmeniz ne kadar doğru olur bilemem. Ama şunu unutmayın söylediğim noktalara dikkat ederseniz eminim ki günlük  çiğköfte satış miktarınız artış gösterecektir.