etsiz çiğköfte bayilik

Etsiz Çiğköfte Bayilik

ETSİZ ÇİĞKÖFTE BAYİLİK

Etsiz çiğköfte ilk çıktığı günden itibaren artan bir ilgi ile insanımızın ilgisini çekmeyi başarmıştır. Fiyatın düşük olması ve milletimizin damak zevkine büyük ölçüde hitap ettiği için , ben çiğköfte bayilik açmak istiyorum diyen girişimciler için mükemmel bir fırsat doğurmuştur.
Peki etsiz çiğköfte bayilik açmak için ne kadar para gerekli?, bayilik ücretleri ne kadar? Ve etsiz çiğköfte bayilik açmak için gereken prosedürler nelerdir? Şimdi bunlara biraz değinelim.

ETSİZ ÇİĞKÖFTE BAYİLİK AÇMANIN MALİYETİ
Dükkan kirası, tasarım, masa, sandalye, tezgah, dolap derken bir sürü maliyeti oluşturacak etkenlerimiz var. Bunların hepsinin maliyeti ortalama 10-15 bin TL arası değişmektedir. Bütçemize göre konumu güzel bir dükkan kiralayarak çiğköfte satış miktarınızı artırabilirsiniz. Aynı zamanda modern bir tasarım yaptırabilirsiniz. Bu şekilde alışılagelmiş çiğköfte dükkan konseptinden farkınız olur.
Bayilik açmanın diğer bir yolu ise Franchise etsiz çiğköfte firmalarından bayilik almak. Piyasada bir çok firma isim hakkı almadan sizlerin etsiz çiğköfte bayilik açmanıza kolaylık sağlıyor. Bu firmalar sizden sadece kurulum ücreti talep ediyorlar, bu da yine kendi başımıza açtığınız bayinizin masrafıyla hemen hemen aynı , ortalama olarak 5-15 bin TL arası. Hangisi avantajlı derseniz ben Franchise etsiz çiğköfte bayisini seçerdim. Çünkü piyasada ismini olumlu manada duyuran firmalar var. Bu size ücretsiz reklam sağlayacaktır. Aynı zamanda ürün tedariğiniz için çok büyük kolaylık sağlar.

ETSİZ ÇİĞKÖFTE BAYİLİK AÇMAK İÇİN GEREKEN PROSEDÜRLER
Gereken izin ve belgeleri aşağıya madde madde sıralayacağım.
– Öncelikle mali kaydınızı yaptırarak vergi levhası edinin.
– Bayi açtığınızdan dolayı bağkur ve çalışanlar için sigorta yaptırmanız gerek.
– Ticaret odasına başvurarak işletme tescil ve ilan işlemlerinizi gerçekleştirin.
– Esnaf odasına da başvurarak gerekli kaydı yaptırın.
– Son olarak bir muhasebeci tutun, bu sizin mali işlemlerinizin kolaylığı açısından gerekli olacak.
– Bulunduğunuz belediyeden açtığınız dükkan için iş yeri açma ruhsatı almanız gerekli.
– Halk eğitim merkezinin verdiği hijyen belgesini de alsanız iyi edersiniz müşterilerinizin size bağlılığı için

Eğer Franchise etsiz çiğköfte bayilik açarsanız bunlara ek olarak firmanız “Helal Sertifikası” “Gıda mühendisi personel belgesi” gibi müşteri memnuniyeti sağlayacak belgeler edindirir.